zmywarka-laboratoryjna
Strona główna » Zmywarka laboratoryjna – czym jest i do czego służy?

Zmywarka laboratoryjna – czym jest i do czego służy?

Zmywarka laboratoryjna to uniwersalne urządzenia, przydatne w każdym punkcie laboratoryjnym. Dzięki innowacyjnej technologii specjalistyczna zmywarka umożliwia dezynfekcję szkła laboratoryjnego oraz przygotowanie naczyń do szeregu pełnionych przez nie zastosowań. W przeciwieństwie do zmywarek domowych, tego typu urządzenia wykonane są ze specjalistycznych materiałów jak np. teflon czy odznaczająca się najwyższą odpornością stal nierdzewna. W zależności od potrzeb konkretnego użytkownika należy jak najlepiej dopasować wkłady oraz wyposażenie takiej zmywarki do indywidualnych wymagań, w ten sposób, aby w przemyślany sposób zoptymalizować sam proces mycia, nie inwestując niepotrzebnych pieniędzy. Dzięki cichemu i efektywnemu działaniu urządzenie usprawnia pracę każdego laboratorium, udostępniając do dyspozycji użytkownika dużą ilość przydatnych programów, dostosowanych do mycia odpowiedniego tworzywa. Tego typu sprzęt w łatwy sposób zdezynfekuje różne rodzaje szkła, często oferując także opcję suszenia. 

Zmywarka laboratoryjna – co jeszcze warto wiedzieć?

Profesjonalny sprzęt do laboratorium z pewnością będzie miał wpływ na odpowiednią jakość wykonywanych na miejscu prac oraz badań. Zakup nowoczesnej zmywarki laboratoryjnej to przede wszystkim oszczędność wody oraz czasu. Optymalizując wydajność samego urządzenia, będziemy w stanie w efektywny sposób zarządzać zasobami wodnymi, a praca zmywarki dokonuje się niezależnie w stosunku do innych działań wykonywanych na miejscu. Szkło myte przy pomocy nowej technologii jest dużo dokładniej wyczyszczone i w pełni zdezynfekowane. Wyeliminowanie potrzeby mycia ręcznego może przełożyć się na oszczędność pieniędzy, związanych z wykorzystaniem konkretnych detergentów czy potrzebą zatrudnienia dodatkowego personelu do wykonywania tego typu pracy. Dzięki zmywarce laboratoryjnej, pracownicy działający na terenie zakładu zyskują gwarancję pełnego bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, bowiem mycie ręczne szkła laboratoryjnego często wymaga bezpośredniego kontaktu z groźnymi dla zdrowia substancjami chemicznymi, mającymi negatywny wpływ na samopoczucie personelu. Zakup profesjonalnego urządzenia do mycia jest więc koniecznością, w przypadku każdej nowoczesnej placówki prowadzącej badania. 

Nowoczesna zmywarka laboratoryjna, czym jeszcze powinna się odznaczać? 

Najnowocześniejszy sprzęt powinien stawiać na wykorzystanie energooszczędnych rozwiązań, które jednocześnie będą tanie w eksploatacji. Urządzenia proste w obsłudze, z uniwersalnymi częściami i dostępem do szybkiego serwisowania to gwarancja praktycznego i przemyślanego zakupu, służącego placówce przez długie lata. Obecnie uznaje się zmywarki laboratoryjne ze bardzo ważny element wyposażenia aptek szpitalnych czy innych punktów, w których szkło laboratoryjne pozostaje w użytku. Innowacyjne technologie zwracają się w szybkim tempie, usprawniając pracę laboratorium i pozwalając na zapewnienie niezbędnego komfortu personelowi. 

źródło: inmed.pl