importowanie-towarow-z-Chin
Strona główna » Import towarów z Chin — jaki transport wybrać?

Import towarów z Chin — jaki transport wybrać?

Transport towarów z Azji niesie za sobą wiele korzyści. Na przestrzeni minionych lat azjatyckie towary znacząco ewoluowały polepszając swoją jakość i funkcjonalność. Chiny, jako jedna ze światowych potęg gospodarczych, specjalizują się w wytwarzaniu wielu produktów, które podbijają europejskie i światowe rynki od lat. Również w Polsce chińskie produkty wykorzystywane są w najrozmaitszych dziedzinach życia codziennego. Ich sprzedaż cieszy się bowiem wielkim zainteresowaniem zarówno w branży e-commerce, jak również na sklepowych półkach.  Chcąc importować zagraniczne towary należy wybrać tani i sprawdzony sposób na ich bezpieczny transport. Jak zatem transportować towary z Chin do Polski?

Import towarów z Chin – jaki środek transportu wybrać?

Dzisiejszy rynek usług transportowych oferuje wiele atrakcyjnych rozwiązań, które ze względu na swoją specyfikację pozwalają szybko i skutecznie importować towary od azjatyckich producentów. Do jednych z najczęściej wybieranych rozwiązań zalicza się multimodalne pociągi z Chin do Polski. Nowy Szlak Jedwabny umożliwia transport dowolnego rodzaju ładunku z Chin w czasie około 2-3 tygodni. W ten sposób, dzięki zachowaniu regularności dostaw, rodzimi przedsiębiorcy mogą na bieżąco zarządzać swoją gospodarką magazynową. 

Kompleksowy charakter usługi pozwala zagwarantować maksymalny komfort i swobodę działań. Firma spedycyjna bowiem nie tylko odbierze towar od producenta po stronie Chińskiej, ale także zadba o jego prawidłowe zabezpieczenie i przygotowanie do wysyłki za pośrednictwem nowoczesnych zestawów kolejowych. Wybierając kolej zyskuje się niezwykłą swobodę działania – ze względu na nieograniczoną przestrzeń ładunkową firma spedycyjna pozwala na przewóz zarówno przesyłek drobnicowych, jak i całoładunkowych. Zróżnicowana specyfikacja techniczna wagonów pozwala spełnić wszelkie normy bezpieczeństwa, które umożliwiają przewóz żywności, artykułów elektronicznych, maszyn i pojazdów oraz innych ładunków, które wymagają zagwarantowania odpowiednich parametrów podczas transportu. 

Regularność dostaw realizowanych przez pociągi multimodalne relacji Chiny-Polska pozwala na organizację zarówno jednorazowej usługi, jak i zachęca do dalszej współpracy oferując atrakcyjne warunki przewozu. Dzięki lokalizacji GPS spedytor na bieżąco czuwa nad poprawnym przebiegiem usługi, informując klienta o przewidywanym terminie dostawy. 

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu firmy spedycyjne oferują transport z Chin do Polski w pakiecie door to door. Oznacza to, że towar po dotarciu do kraju, zostaje przeładowany i dostarczony pod wskazany adres za pomocą floty ciężarowej. Tak kompleksowy charakter usługi pozwala skupić się na aspektach związanych z prowadzeniem własnej działalności. 

Spedycja morska jako alternatywa dla kolei 

Oprócz transportu kolejowego transport towarów z Chin może odbywać się także za pośrednictwem spedycji morskiej. Specyfikacja techniczna kontenerowców również w tym przypadku pozwala na przewóz dowolnego rodzaju ładunku. Transport wodny, dzięki swojej nowoczesnej infrastrukturze, cieszy się sporym uznaniem od wielu lat. Jego zwolennicy zwracają uwagę na bezpieczeństwo i niski koszt usługi logistycznej. Również w tym przypadku transport ma charakter kompleksowy, bowiem rolą spedytora jest nie tylko odpowiednie zaplanowanie transportu, ale także stworzenie niezbędnej dokumentacji przewozowej. Dzięki temu klient zyskuje czas i oszczędność kosztów. Istotną różnicą względem omawianego wcześniej rozwiązania jest wydłużony okres przewozu. Średni czas dostawy na towary z Chin wynosi około 7-9 tygodni. 

Decydując się na importowanie towarów z Chin należy wybrać sprawdzoną i doświadczoną firmę spedycyjną, która zadba o każdy – nawet najmniejszy detal związany z prawidłowym przebiegiem usługi. Przedstawione rozwiązania cieszą się ogromną popularnością w branży logistycznej, zapewniając regularne dostawy ładunków bezpośrednio od azjatyckich producentów. To, które rozwiązanie pozwoli sprostać indywidualnym oczekiwaniom warto skonsultować z profesjonalnym spedytorem, który zwróci uwagę na wszelkie szczegóły związane z danym transportem.  

źródło: symlog.eu