szklo-antykorozyjne
Strona główna » Szkło antykorozyjne – właściwości i możliwości zastosowania

Szkło antykorozyjne – właściwości i możliwości zastosowania

Szkło antykorozyjne jest zabezpieczone przed degradacyjnym działaniem wody i pary wodnej, która może powodować powstawanie rdzawych wykwitów na tafli zwykłego szkła. Pilkington OptiShower jest szkłem odpornym na powstawanie osadów z kamienia i zacieków, które są trudne do usunięcia – szczególnie, gdy nie dba się o regularne czyszczenie jego powierzchni. W artykule przedstawiamy właściwości i możliwości zastosowania szkła antykorozyjnego.

Szkło antykorozyjne – gdzie się je stosuje?

Zastosowanie szkła antykorozyjnego Pilkington OptiShower jest popularnym rozwiązaniem, spotykanym u osób posiadających łazienki wyposażone w kabiny prysznicowe czy parawany nawannowe. Długotrwałe działanie wilgoci na taflę szkła może powodować powstanie nieestetycznych zabrudzeń i trudnych do usunięcia przebarwień, osadów, a także rdzawych wykwitów, które w konsekwencji obniżają jej walory estetyczne.

Szkło antykorozyjne pod względem wizualnym niczym nie różni się od innych rodzajów tego materiału. Antykorozyjne szkło Pilkington OptiShower pod wpływem ciepła i dużej wilgotności powietrza nie zmienia swoich pierwotnych właściwości, zachowując transparentność i estetyczny wygląd. Pilkington OptiShower to szkło Float powlekane trwałą powłoką on-line, zapobiegającą powierzchniowemu korodowaniu. Zjawisko to występuje w trakcie długiego narażania szkła na działanie wilgoci i pary wodnej.

Pilkington OptiShower, czyli szkło antykorozyjne, może być dodatkowo poddane procesom ułatwiającym czyszczenie oraz zabezpieczającym przed powstawaniem osadów i nieestetycznych zacieków. Powłoka antykorozyjna szkła jest trwała i nie traci swoich właściwości nawet po wielu sezonach systematycznego użytkowania. Szkło antykorozyjne ma wysoką odporność na ścieranie. Trwała powłoka pirolityczna, wraz z upływem czasu, nie ulega odbarwieniu, matowieniu, szarzeniu czy niszczeniu.

Zalety szkła zabezpieczonego przed korodowaniem

Szkło zabezpieczone przed korodowaniem jest łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ po jego gładkiej tafli woda spływa w taki sposób, aby nie powstawały nieestetyczne zacieki i smugi. Jest to rozwiązanie dla osób ceniących czystość lub planujących wynajem mieszkań czy apartamentów wyposażonych w kabiny prysznicowe lub szklane parawany nawannowe. Brak potrzeby regularnego dbania o czystość szkła zabezpieczonego przed korozją, jest wygodnym rozwiązaniem. Ponadto jest to również ekonomiczny sposób na utrzymanie kabiny prysznicowej czy parawanu nawannowego w dobrym stanie przez długie lata użytkowania.

Pokryte specjalną powłoką szkło antykorozyjne Pilkington OptiShower nadaje się do łazienek znajdujących się zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach rekreacyjnych oraz hotelach.

Szkło antykorozyjne ma neutralne zabarwienie. Wyróżnia się ono wysoką przepuszczalnością światła. Można zastosować je do kabin prysznicowych typu walk-in lub ścianek działowych i parawanów nawannowych, gdzie wymagana jest transparentność tafli szkła oraz zachowanie czystości barw.

Szkło Pilkington OptiShower można przetwarzać w postaci hartowania, gięcia, laminowania, a także nanoszenia na jego powierzchnię sitodruku, ale wyłącznie na stronę powlekaną.

Szkło antykorozyjne – zastosowanie w domu i przemyśle morskim

Do podstawowych zalet szkła antykorozyjnego zalicza się przede wszystkim możliwość łatwego czyszczenia, bez potrzeby używania kosztownych i specjalistycznych środków. Szkło antykorozyjne Pilkington OptiShower znajduje zastosowanie również jako okładzina ścienna wokół wanny. Materiał można wykorzystać do budowy kabin natryskowych i prysznicowych, bez względu na ich rozmiar. Szkło antykorozyjne stosuje się także w przemyśle morskim, gdzie większość elementów statków wystawiona jest na działanie zasolonej wody.

Posiadające wszystkie wymagane atesty i certyfikaty jakości, między innymi PN-EN 14428 czy pn-en 1096-2 szkło antykorozyjne Pilkington OptiShower nadaje się do budowy przejrzystych i czystych kabin prysznicowych. To materiał mający zastosowanie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Zabezpieczone przed rdzewieniem szkło OptiShower pokryte jest trwałą powłoką antykorozyjną. To warstwa ochronna, która obok efektywnego zabezpieczenia tafli szkła przed rdzewieniem, ułatwia czyszczenie jego powierzchni.

Szkło antykorozyjne można poddawać obróbce, aby dostosować je do indywidualnych oczekiwań klienta. To materiał odporny na działanie korozji, który może posłużyć do stworzenia kabin prysznicowych, osłon nawannowych, a także okładzin ściennych w pomieszczeniach, gdzie panuje wysoka wilgotność, para wodna i podwyższona temperatura powietrza. 

źródło: szklarzokuniew.pl