smartfon-samsung
Strona główna » Jak wybrać odpowiedni smartfon Samsung dla siebie?

Jak wybrać odpowiedni smartfon Samsung dla siebie?

Samsung to marka, która od lat cieszy się ogromną popularnością. Potwierdzają to również dane z raportu International Data Corporation, który został opublikowany w  kwietniu 2021 r. Wynika z niego, iż tylko w ostatnim kwartale 2020 r. firma ta sprzedała aż 63,7 miliona smartfonów, a tym samym znalazła się na drugim miejscu najpopularniejszych producentów smartfonów. Czy jednak, aby na pewno warto w nie inwestować? Podpowiadamy poniżej! Przeczytaj i dowiedz się, jakie modele smartfonów Samsung zasługują na Twoją uwagę!

Smartfony Samsung – czy warto je kupować?

Koreańska marka Samsung to bez wątpienia jeden z największych producentów telefonów komórkowych na świecie. Jak się również okazuje, smartfony Samsung pozytywnie zaskakują pod wieloma względami. Nic więc dziwnego, że sygnowane nazwą tej marki telefony pojawiają się w wielu zestawieniach i rankingach najlepszych telefonów na rynku. Jest tak, ponieważ Samsung od lat zaskakuje innowacyjnymi rozwiązaniami oraz technologiami, które sprawiają, że korzystanie ze smartfona staje się jeszcze przyjemniejsze. Ponadto smartfony te wyróżniają się znakomitym stosunkiem jakości do ceny telefonów Samsung. To jednak dopiero początek ich zalet!

Regularne aktualizacje

Samsung słynie z tego, że stawia nie tylko na jakość, ale i na bezpieczeństwo. Nic więc dziwnego, że telefony tej marki są zabezpieczone na wiele, różnych sposobów. Doskonałym tego przykładem są smartfony z serii Samsung Galaxy, których system jest aktualizowany już po samym zakupie telefonu. Co więcej, producent ten regularnie aktualizuje swoje smartfony – tym samym nie pozostawiając swoich klientów bez wsparcia. Przykładem tego może być m.in. Samsung Galaxy S7, który mimo, iż nie należy do najnowszych – regularnie jest aktualizowany do nowszych wersji Androida. 

Kompletne wyposażenie

W przeciwieństwie do innych producentów smartfonów Samsung w dalszym ciągu nie wycofuje się z kompletnego wyposażania sprzedawanych telefonów w ładowarki, zestawy słuchawkowe itp. Co więcej, marka dba również o to, by telefony sygnowane jej nazwą zachwycały ilością innowacyjnych rozwiązań, funkcji, czy aplikacji. Najnowsze smartfony Galaxy posiadają niemalże wszystko – poza podczerwienią, która najzwyczajniej w świecie wyszła już z użycia. Poza nią w telefonach tych znajdziemy nowoczesne czujniki biometryczne, port USB typu C, asystenta Bixby, nową wersję Bluetooth, LTE, głośniki stereo Dolby Atmos, dual SIM, NFC, ANT+ oraz wiele innych przydatnych gadżetów.

Dobrej jakości aparaty

Samsung słynie z umieszczania w swoich telefonach kamer i aparatów, które w porównaniu do modeli oferowanych przez konkurencję bardzo często wyróżniają się znacznie lepszą jakością. Tak też stało się ze smartfonami z linii Galaxy, które na przestrzeni lat umożliwiły robienie jeszcze lepszych zdjęć i filmów. Do tego stopnia, że ich wysokie parametry z pewnością sprostają oczekiwaniom użytkowników, którzy szukają telefonu do robienia zdjęć.

Wyświetlacze AMOLED

Mimo iż stosowanie wyświetlaczy OLED/AMOLED stało się już pewnym standardem – ekrany oferowane przez koreańskiego Samsunga zdecydowanie biją na głowę wyświetlacze innych producentów. I to do tego stopnia, że nawet smartfony Samsung ze średniej półki cenowej biją na głowę flagowe smartfony innych, konkurencyjnych marek. Wszystko za sprawą cech takich jak: maksymalna jasność ekranu, kąty widzenia, poziomie dworowania kolorów itd.

Jaki telefon Samsung wybrać?

Kolejnym z ogromnych zalet telefonów Samsung jest ich bardzo duża rozpiętość cenowa – coś dla siebie znajdą zarówno ci, którzy potrzebują telefonu do 2 000 zł, jak i ci, którzy poszukują smartfona z najwyższej półki. Warto również wspomnieć, że bardzo ciężko znaleźć lepsze parametry w telefonach z tej samej półki cenowej, jakie oferuje konkurencja. Który z telefonów Samsunga zatem wybrać? Osobom, które szukają smartfona w cenie poniżej 2 000 zł, poleca się m.in. model Galaxy M52, który umożliwia płynne granie, streamowanie oraz publikowanie materiałów 4K. W dodatku został on wyposażony w zestaw 3 aparatów, wśród których znalazła się szerokokątna kamera 64 Mpix. Z kolei w przedziale cenowym od 2 000 do 5 000 zł warto zwrócić uwagę na Samsung Galaxy S22, który posiada ekran Dynamic AMOLED 120 o rozdzielczości Full Hd+ i 3 aparaty – w tym główną  kamerę z optyczną stabilizacją obrazu oraz funkcja Space Zoom, która daje mozliwość 30-krotnego zbliżenia. Na końcu warto również wspomnieć o smartfonach z najwyższej półki cenowej, czyli serii Samsung Galaxy S22 Ultra, która zaskakuje 4 aparatami, które są dostosowane do robienia wysokiej jakości zdjęć w trybie nocnym. Wszystko za sprawą sztucznej inteligencji, którą marka wykorzystała w tym smartfonie. Zwieńczeniem Galaxy S22 Ultra jest natomiast procesor Exynos 2200, który umożliwia m.in. odtwarzanie gier 3D oraz szybkością działania.

źródło: abfoto.pl